AKTUALITY:

SBĚR PAPÍRU

Milí rodiče,

i letos na jaře se připojujeme k dobré věci a budeme sbírat papír na podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Na podzim, přestože jsme na to měli pouze pár dní, jsme vybrali neuvěřitelných 300 kg:-) Věříme, že tentokrát bude číslo ještě větší! Děkujeme za pomoc!

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Co přináší pravidelné čtení dítěti?

 uspokojuje nejdůležitější emoční potřeby dítěte;
 vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem;
 podporuje psychický rozvoj dítěte;
 posiluje jeho sebevědomí;
 rozvíjí jazyk, slovní zásobu, dává svobodu ve vyjadřování;
 formuje čtecí a písemné návyky;
 učí samostatnému myšlení - logickému a kritickému;
 rozvíjí představivost;
 zlepšuje soustředění, uklidňuje;
 trénuje paměť;
 přináší všeobecné znalosti;
 ulehčuje učení a pomáhá dosáhnout úspěchů ve škole;
 učí děti hodnotám a rozlišování dobra od zla;
 rozvíjí smysl pro humor;
 je výbornou zábavou;
 zabraňuje vzniku závislosti na televizi a počítači;
 je to únik od nudy, neúspěchů a problémů;
 chrání dítě před hrozbou ze strany masové kultury;
 je prevencí patologických jevů;
 formuje čtecí návyky a podporuje získávání vědomostí po celý další život;
 je tou nejlepší investicí do úspěšné budoucnosti dítěte.

Chtěli byste vědět víc? Nebo čerpat inspiraci, co dětem číst?
Navštivte stránky Celé Česko čte dětem

ZAHRADNÍ SLAVNOST - VÝSADBA ZELENĚ

Dne 4. května 2023 proběhla na naší zahradě krásná akce. při které jsme vysázeli několik vzrostlých stromů a křovin.
Akce proběhla za podpory Nadace ČEZ, které mnohokrát děkujeme za stromy, křoviny, substrát i zahradní potřeby. DĚKUJEME!
Obrovský dík patří i našim úžasným rodičům za hojnou účast, pomoc, vstřícnost a vytvoření krásné atmosféry během celého odpoledne. Moc si toho vážíme. DĚKUJEME!

V Kroměříži 14. 3. 2023 - aktualizováno

"ŠKOLKOVNÉ" - úplata za vzdělávání

Ředitelka mateřské školy stanovuje výši úplaty za předškolní vzdělávání pro školní rok 2023/2024 na 450 Kč a to od 1. 9. 2023. (výpočet úplaty bude k nahlédnutí na vývěskách v MŠ).

Děti, které dovrší k 31. 8. 2023 věku pěti let, úplatu za předškolní vzdělávání neplatí. Což se týká i dětí s odkladem školní docházky.

• seznamte se blíže s popisem infekčních onemocnění dětí (viz.odkaz pod textem)
  • berte prosím ohled na ostatní
  • nedávejte nemocné děti do škol/školek - ohrožujete jejich zdravotní stav do budoucna (vznik chronického onemocnění z přecházení nemocí)
  • čím více prevence, tím méně rizik onemocnění jak u dětí, tak u zaměstnanců

Co si vzít do mateřské školy

Oblečení a přezůvky do třídy:

Oblečení do třídy by mělo být především pohodlné, aby si děti mohly nerušeně hrát. Budete tedy potřebovat běžnou sadu spodního prádla, ponožek či punčošek, triko a tepláky, případně šatičky a sukýnky pro holčičky. Ve třídě budou děti chodit v uzavřených bačkůrkách, nejlepší je pořídit je s ortopedickou úpravou.

Oblečení a obuv pro pobyt venku:

Na děti ve školce čekají téměř každodenní procházky, musí mít proto připravenou vhodnou obuv a převlečení. Je potřeba ho vybírat vzhledem k ročnímu období, tzn. svetr nebo mikina, šála, čepice, palčáky a oteplováky v zimě, sluneční brýle a kšiltovku v létě. Na procházce se děti často ušpiní, mějte to raději při balení svršků na paměti.

Odpolední spánek:

Pravidelnou součástí denního režimu školky je odpolední spánek. Musíte tedy počítat s jedním pyžamem navíc, které bude zůstávat ve školce. Při výběru jednotlivých kusů oblečení pamatujte na to, že vaše dítě se bude muset často převlékat bez pomoci a i paním učitelkám ušetříte čas, když bude většina věcí bez knoflíků a složitého zapínání. Výměnu pyžámek si hlídají rodiče sami, většinou na konci týdne nebo podle potřeby. Moc Vás všechny prosíme, abyste na pyžámko dětem našili poutko.

Náhradní oblečení:

Pro případ jakékoliv nehody by v šatně mělo být připravené náhradní spodní prádlo a další základní kusy oblečení do třídy.

Aby nenastal zmatek:

Všechny, opravdu všechny věci musí být jednoznačně podepsané a označené. Děti si svoje věci často popletou, proto musí být vždy jasné, komu co patří. Do školky také nikdy nedovolte dětem brát cenné a drahé věci, jinak by o ně mohly snadno přijít. Což se týká jak hraček, tak plyšáčků.