V Kroměříži 5. 5. 2022 - aktualizace

Zápis do MŠ 2022/2023

Zápis do mateřské školy se koná 10. a 11. 5. 2022. Žádosti a lékařské potvrzení jsou ke stažení níže.

Úterý 10. 5. 2022 od 9 do 15 hodin

Středa 11. 5. 2022 od 9 do 15 hodin

K zápisu je nutné vyplnit žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání, součástí žádosti je i potvrzení o řádném očkování dítěte.

Vyplněnou žádost můžete osobně odevzdat pouze ve výše uvedených dnech. 

K zápisu si přineste a předložte bez vyzvání:

  • rodný list dítěte
  • dokladu totožnosti zákonného zástupce - OP

Při přijímacím řízení bude žadateli přiděleno registrační číslo, které bude uvedeno ve výsledkové listině.

Není nutné odevzdávat žádosti dříve, než v uvedených dnech. Dřívější předání nemá vliv na výsledek přijímacího řízení.

Co by mělo dítě umět před nástupe do školky?https://www.promaminky.cz/clanky/rozvoj-a-vychova-ditete-106/co-musim-umet-nez-pujdu-do-skolky-906<br>

K zápisu do MŠ v období od 2. do 16. května nemohou podat přihlášku cizinci s vízem za účelem strpění pobytu na území ČR podle § 33 odst. 1 písm. a) zákona o pobytu cizinců na území ČR ("uprchlíci") s místem pobytu ve spádové oblasti .Pro tyto cizince - uprchlíky je určen termín zápisu období od 1. června 2022 do 15. července 2022.

Для зарахування в МОЗ у період з 2 по 16 травня не можуть подати заяву іноземці з візою для того, щоб стерти перебування на території ЧР відповідно до § 33 п. Пункт 1 а) Закону про перебування іноземців на території ЧР («біженці») з місцем перебування в зоні відчуження.Для цих іноземців - біженців призначений термін зарахування з 1 червня 2022 року по 15 липня 2022 року.


ŽÁDOST o přijetí dítěte 2022/2023

ke stažení zde:

Dotazník

Přikládáme krátký dotazník k předběžnému zjištění zájmu o přihlášení dětí do naší MŠ.

Tento dotazník nenahrazuje oficiální zápis do MŠ!

MŠ Kollárova Kroměříž

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=cWRs5avMO0uwIEfCaYmsvkmUIVJF0B9JhoGDepoNSH9UNlFRRk8xUTA0S1Y3UjVDMzdWVU1NUllFQS4u


MŠ Těšnovice

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=cWRs5avMO0uwIEfCaYmsvkmUIVJF0B9JhoGDepoNSH9UNFpGQTBJUlVWU0pSN0c4RlJOT05JUjRSUC4uCo si vzít do mateřské školy

Oblečení a přezůvky do třídy:

Oblečení do třídy by mělo být především pohodlné, aby si děti mohly nerušeně hrát. Budete tedy potřebovat běžnou sadu spodního prádla, ponožek či punčošek, triko a tepláky, případně šatičky a sukýnky pro holčičky. Ve třídě budou děti chodit v uzavřených bačkůrkách, nejlepší je pořídit je s ortopedickou úpravou.

Oblečení a obuv pro pobyt venku:

Na děti ve školce čekají téměř každodenní procházky, musí mít proto připravenou vhodnou obuv a převlečení. Je potřeba ho vybírat vzhledem k ročnímu období, tzn. svetr nebo mikina, šála, čepice, palčáky a oteplováky v zimě, sluneční brýle a kšiltovku v létě. Na procházce se děti často ušpiní, mějte to raději při balení svršků na paměti.

Odpolední spánek:

Pravidelnou součástí denního režimu školky je odpolední spánek. Musíte tedy počítat s jedním pyžamem navíc, které bude zůstávat ve školce. Při výběru jednotlivých kusů oblečení pamatujte na to, že vaše dítě se bude muset často převlékat bez pomoci a i paním učitelkám ušetříte čas, když bude většina věcí bez knoflíků a složitého zapínání. Výměnu pyžámek si hlídají rodiče sami, většinou na konci týdne nebo podle potřeby. Moc Vás všechny prosíme, abyste na pyžámko dětem našili poutko.

Náhradní oblečení:

Pro případ jakékoliv nehody by v šatně mělo být připravené náhradní spodní prádlo a další základní kusy oblečení do třídy.

Aby nenastal zmatek:

Všechny, opravdu všechny věci musí být jednoznačně podepsané a označené. Děti si svoje věci často popletou, proto musí být vždy jasné, komu co patří. Do školky také nikdy nedovolte dětem brát cenné a drahé věci, jinak by o ně mohly snadno přijít. Což se týká jak hraček, tak plyšáčků.