V Kroměříži 3. 6. 2024

VÝSLEDKY ZÁPISU NA ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

*Pokud si nenajdete své číslo, nejste mezi přijatými. V nejbližší době Vám přijde email s bližšími informacemi.


V Kroměříži dne 15. 4. 2024

ZÁPIS NA ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

Orientační dotazníkové šetření o zájem ZÁPISU do MŠ Kollárova a odloučeného pracoviště MŠ Těšnovice:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSecNfoRlbWGL9ZFBW7j4yMEA0cnyIrxj3u9Rv1qjlvun-5wNg/viewform?usp=sf_link

K zápisu si přineste:

  • Vyplněné formuláře ŽÁDOST  a LÉKAŘSKÉ POTVRZENÍ
  • Občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte


PŘIHLÁŠKA:


Co si vzít do mateřské školy

Oblečení a přezůvky do třídy:

Oblečení do třídy by mělo být především pohodlné, aby si děti mohly nerušeně hrát. Budete tedy potřebovat běžnou sadu spodního prádla, ponožek či punčošek, triko a tepláky, případně šatičky a sukýnky pro holčičky. Ve třídě budou děti chodit v uzavřených bačkůrkách, nejlepší je pořídit je s ortopedickou úpravou.

Oblečení a obuv pro pobyt venku:

Na děti ve školce čekají téměř každodenní procházky, musí mít proto připravenou vhodnou obuv a převlečení. Je potřeba ho vybírat vzhledem k ročnímu období, tzn. svetr nebo mikina, šála, čepice, palčáky a oteplováky v zimě, sluneční brýle a kšiltovku v létě. Na procházce se děti často ušpiní, mějte to raději při balení svršků na paměti.

Odpolední spánek:

Pravidelnou součástí denního režimu školky je odpolední spánek. Musíte tedy počítat s jedním pyžamem navíc, které bude zůstávat ve školce. Při výběru jednotlivých kusů oblečení pamatujte na to, že vaše dítě se bude muset často převlékat bez pomoci a i paním učitelkám ušetříte čas, když bude většina věcí bez knoflíků a složitého zapínání. Výměnu pyžámek si hlídají rodiče sami, většinou na konci týdne nebo podle potřeby. Moc Vás všechny prosíme, abyste na pyžámko dětem našili poutko.

Náhradní oblečení:

Pro případ jakékoliv nehody by v šatně mělo být připravené náhradní spodní prádlo a další základní kusy oblečení do třídy.

Aby nenastal zmatek:

Všechny, opravdu všechny věci musí být jednoznačně podepsané a označené. Děti si svoje věci často popletou, proto musí být vždy jasné, komu co patří. Do školky také nikdy nedovolte dětem brát cenné a drahé věci, jinak by o ně mohly snadno přijít. Což se týká jak hraček, tak plyšáčků.