Žádost o přijetí v průběhu roku

K těmto Žádostem se již nevztahují Kritéria, záleží však, jestli je v MŠ volné místo, proto první kontaktujte ředitelku MŠ. Kontakt zde.

Nedílnou součásti žádosti je Potvrzení lékaře (viz.níže)


Žádost o přijetí  v průběhu roku do MŠ Kollárova 3945:

Žádost o přijetí v průběhu roku odloučené pracoviště Těšnovice 31:

PŘÍLOHA K ŽÁDOSTI - POTVRZENÍ LÉKAŘE

Postup:

  • Vytiskněte si Žádost i Lékařské potvrzení (po domluvě s ředitelkou školy)
  • Žádost vyplňte
  • Lékařské potvrzení - vyplní lékař dítěte
  • Jak budete mít oba dokumenty vyplněny - sjednejte si telefonicky schůzku s ředitelkou MŠ ředitelna tel.: 601 309 356
  • S sebou na schůzku si vezměte - rodný list dítěte, občanský průkaz (slouží pouze k nahlédnutí), PROPISKU na vyplnění dalších potřebných dokumentů pro MŠ


Těšíme se na spolupráci.

Přejeme všem hlavně hodně zdraví,

Kolektiv MŠ Kollárova


Co si vzít do mateřské školy

Oblečení a přezůvky do třídy:

Oblečení do třídy by mělo být především pohodlné, aby si děti mohly nerušeně hrát. Budete tedy potřebovat běžnou sadu spodního prádla, ponožek či punčošek, triko a tepláky, případně šatičky a sukýnky pro holčičky. Ve třídě budou děti chodit v uzavřených bačkůrkách, nejlepší je pořídit je s ortopedickou úpravou.

Oblečení a obuv pro pobyt venku:

Na děti ve školce čekají téměř každodenní procházky, musí mít proto připravenou vhodnou obuv a převlečení. Je potřeba ho vybírat vzhledem k ročnímu období, tzn. svetr nebo mikina, šála, čepice, palčáky a oteplováky v zimě, sluneční brýle a kšiltovku v létě. Na procházce se děti často ušpiní, mějte to raději při balení svršků na paměti.

Odpolední spánek:

Pravidelnou součástí denního režimu školky je odpolední spánek. Musíte tedy počítat s jedním pyžamem navíc, které bude zůstávat ve školce. Při výběru jednotlivých kusů oblečení pamatujte na to, že vaše dítě se bude muset často převlékat bez pomoci a i paním učitelkám ušetříte čas, když bude většina věcí bez knoflíků a složitého zapínání. Výměnu pyžámek si hlídají rodiče sami, většinou na konci týdne nebo podle potřeby. Moc Vás všechny prosíme, abyste na pyžámko dětem našili poutko.

Náhradní oblečení:

Pro případ jakékoliv nehody by v šatně mělo být připravené náhradní spodní prádlo a další základní kusy oblečení do třídy.

Aby nenastal zmatek:

Všechny, opravdu všechny věci musí být jednoznačně podepsané a označené. Děti si svoje věci často popletou, proto musí být vždy jasné, komu co patří. Do školky také nikdy nedovolte dětem brát cenné a drahé věci, jinak by o ně mohly snadno přijít. Což se týká jak hraček, tak plyšáčků.