Úkolníček

Máme pro Vás menší úkoly. Nacvičujte s dětmi:

- říct si, že potřebuje na toaletu

- po toaletě se utřít a umýt si ruce

- oblékání, skládání si oblečení, věšení oblečení na věšák, obouvání si bot

- správné držení lžíce, aby se uměly najíst samostatně

Některé děti tyto sebeobslužné činnosti zvládají po dosažení druhého roku. A věřte, že jim dáváte do života výborný základ, který Vám pomůže "UTVÁŘET" mateřská škola.

Pro děti je velice důležité, aby se tyto sebeobslužné činnosti učily s maminkou a tatínkem, ne v mateřské škole. Mateřská škola je přednostně vzdělávací instituce. Výchovu by si měla rodina zajišťovat sama. Nejdůležitější pro děti je jejich intimita, kterou ve školce nejsme schopni při 28 dětech ve třídě zajistit, proto dbejte, aby si Vaše děťátko umělo říci, že potřebuje na toaletu, umělo se utřít.

A v neposlední řadě - jděme dětem příkladem a naučte je kouzelná slovíčka: PROSÍM ,DĚKUJI, DOBRÝ DEN a NASHLEDANOU.

Pamatujte na to, že děti "zrcadlí", opakují to, co vidí HLAVNĚ v rodině!

Na tomto odkaze zde (www.maminkam.cz) najdete pár úkolů, které si můžete vytisknout nebo jen si o nich popovídat s rodiči. Také doporučujeme stránku www.pinterest.cz kde najdete spoustu inspirace a námětů pro aktivity s dětmi.

Průběžně sem budeme vkládat další úkoly pro děti.

Pohádka pro děti, aby lépe porozuměly tomu, co se to kolem nich děje....