Úkolníček

Máme pro Vás menší úkoly. Nacvičujte s dětmi:

- říct si, že potřebuje na toaletu

- po toaletě se utřít a umýt si ruce

- oblékání, skládání si oblečení, věšení oblečení na věšák, obouvání si bot

-  správné držení lžíce, aby se uměly najíst samostatně

Některé děti tyto sebeobslužné činnosti zvládají po dosažení druhého roku. A věřte, že jim dáváte do života výborný základ, který Vám pomůže "UTVÁŘET" mateřská škola.

Pro děti je velice důležité, aby se tyto sebeobslužné činnosti učily s maminkou a tatínkem, ne v mateřské škole. Mateřská škola je přednostně vzdělávací instituce. Výchovu by si měla rodina zajišťovat sama. Nejdůležitější pro děti je jejich intimita, kterou ve školce nejsme schopni při 28 dětech ve třídě zajistit, proto dbejte, aby si Vaše děťátko umělo říci, že potřebuje na toaletu, umělo se utřít. 

A v neposlední řadě - jděme dětem příkladem a naučte je kouzelná slovíčka: PROSÍM ,DĚKUJI, DOBRÝ DEN a NASHLEDANOU. 

Pamatujte na to, že děti "zrcadlí", opakují to, co vidí HLAVNĚ v rodině!  

Vážení rodiče a naše milá sluníčka, 

srdečně vás zdravíme a přicházíme s nabídkou dalších možných aktivit na doma. Snažte se, aby děti úplně neodvykly režimu školky, nechte je hrát, ale taky pomáhat s běžnými činnostmi, veďte je k samostatnosti /při hygieně, oblékání,stravování/. Umožněte jim malovat, kreslit/vodovými barvami, pastely/. Důležité je rozvoj myšlení, proto s dětmi hodně mluvte, čtěte si, následně se doptejte na děj pohádky, hrajte s nimi pexeso, Člověče nezlob se a jiné spol. hry.Opakujte si dny v týdnu, měsíce, barvy, jarní kytičky, zvířátka,básničky a písničky z MŠ.

Touto cestou vám budeme nadále nápomocní a těšíme se na Vás.  Vaše p. učitelky ze Sluníček.


Nabídka aktivit   www.mamadodeste.cz


Pěkný den, děti i rodiče , posíláme vám další zpestření  na  zkrácení volné chvíle   www.sikovny-cvrcek.cz